Dużo nas do pieczenia chleba...

W listopadzie najstarsza grupa naszych przedszkolaków poznała m.in. zawód piekarza. Dzieci nie odwiedziły jednak piekarni. Tym razem było troszkę inaczej. Nie znaczy to jednak, że mniej atrakcyjnie! Kubusie wysłuchały m.in.opowiadania „Od ziarenka do bochenka” oraz obejrzały film „Z wizytą w piekarni” .Dowiedziały się, że pieczenie chleba to nie taka prosta sprawa. Każdy wykonał dla siebie czapkę piekarza a potem dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto i formowały pieczywo. Teraz Kubusie wiedzą już, jaka jest kolejność czynności, by powstał pachnący, świeży chlebek, pyszne bułeczki czy rogaliki a rodzice mogą liczyć na weekendowe wypieki;) Kto wie, może za kilkanaście lat właśnie ten zawód wybierze któryś z naszych przedszkolaków?
Relacja 2017-11-30, 00:21 | autor: Małgorzata Motała